| Decoder | |
| Current | 0.3 Amp |
| Functions | 3 |
| SUSI | No |
| Railcom | Yes |
| ABC braking | Yes |
| Protocols | DCC, DC, SX1, SX2 |
| Energy Buffer | Allowed, not officially |
| Servo control | No |
| Shortcircuit and overcurrent protection | Medium |
| Upgradable firmware | Yes |
| Dimensions | |
| Length | 1 mm |
| Width | 9.300 mm |
| Height | 3.40 mm |
Doehler Haass DH06A, for Minitrix Köf
Doehler Haass DH06A
- Brand: Doehler Haass
- Product Code: DH06A
- Availability: Out Of Stock
-
0.00€
- Ex Tax: 0.00€
Related Products
Doehler Haass PD06A-3, special decoder for 6 volts motors
Doehler Haass PD06A-3, special decoder for 6 volts motors..
0.00€ Ex Tax: 0.00€
Tags: Doehler, Haass, DH06A, locomotive



